Miniresort at Belidlo

Kyjovské údolí

Vzdálenost od penzionu: 1,8 km

Kyjovské údolí se nachází necelé 2 km od penzionu v srdci Českého Švýcarska a rozprostírá se od obce Kyjov až k Zadním Doubicím. Je lemováno říčkou Křinice, jejíž soutok zároveň se soutokem Bílého a Brtnického potoka je koncem údolí. Překrásná procházka podél různých skalních útvarů nabízí nejen velké množství vyhlídek. Výhodou údolí je zcela jistě betonová stezka, díky které terén zvládnou i kočárky nebo vozíčkáři. Tato romantická příroda s roklemi, skalními stěnami, věžemi a různě tvarovanými útvary z pískovce dostane každého z Vás. Do údolí se dostanete pěšky přímo od penzionu po hlavní cestě přes Krásnou Lípu. Atraktivní místa, okolí ale i zajímavé turistické trasy naleznete na webových stránkách údolí – www.kyjovskeudoli.cz

Jeskyně vil

Vzdálenost od penzionu: 3 km

V Křinickém údolí se nachází skalní převis s rozlehlými podzemními prostory, ve kterých zima každoročně vykouzlí unikátní ledovou výzdobu – to je jeskyně víl. Pokochat se zde můžete rampouchy, které vyčnívají jak ze stropu, tak ze země. Ideální výlet je procházka přes Kyjovské údolí po červené značce (ze směru od Krásné Lípy) a po přibližně 2 kilometrech je odbočka přes řeku Křinici. Po 200 metrech stoupání narazíte na jeskyni. Ideální je mít sebou čelovku nebo jiné světlo.

Vlčí hora a studánka Veronika

Vzdálenost od penzionu: 4,5 km

Tefritový vrch – Vlčí hora se nachází v nejsevernějším koutě České republiky. Její dominantou je rozhledna Vlčí hora, která je nejstarší rozhlednou ve Šluknovském výběžku, má přes 130 let a úctyhodných 16 metrů. V sezóně je rozhledna otevřena od 9:00 do 17:00 a navštěvuje ji velké množství turistů. Těsně vedle rozhledny jsou zabudovány stoly, lavičky a zastřešený altán. V lese na jihovýchodním úpatí kopce je studánka Veronika, jejíž pramen byl osázen čedičovými sloupky a kolem studánky pak rozmístěny lavičky.

Brtnické ledopády

Vzdálenost od penzionu: 8,2 km

Brtnické ledopády se nacházejí mezi Mikulášovicemi a Vlčí horou nedaleko obce Brtníky. Ledopády nevznikají tradičně, jako zmrzlé vodopády, ale tvoří je voda z tajícího sněhu. U klenotu ledopádu, u Velkého ledového sloupu, všichni vypadáme (v pořádné zimě) jako trpaslíci a led se zde barví do různých tónů od bílé, přes žlutou až po hnědou. Vydejte se na dobrodružství v zimní krajině, ve které na Vás čeká opravdový zážitek. Barevné kaskády z ledu v jiném ročním období neuvidíte. Více informací naleznete na Kudy z nudy.

Křížový vrch Rynartice

Vzdálenost od penzionu: 12 km

Rádi fotíte nebo se jen tak kocháte krásnou přírodou? Další místo, které byste v Českém Švýcarsku neměli minout je Křížový vrch u RynarticNezalesněný kopec je vysoký 408 m n. m. a na jeho vrcholu se nachází dřevěný kříž. V okolí vrchu se nachází 7 trpaslíků vytesaných ve skalách. Skvělá hra nejen pro děti! Trpasličí skálu naleznete u silnice z Jetřichovic do Rynartic po levé straně. Parkovat můžete u hotelu Zámeček.

Mariina vyhlídka

Vzdálenost od penzionu: 15,1 km

Mariina vyhlídka je jedním ze symbolů Českého Švýcarska a můžete z ní vidět další skvosty jako Jetřichovické skalní město, zříceninu hradu Falkenštejn či Bukovou horu. Má úctyhodných 150 let a v roce 1856 byla zpřístupněna veřejnosti. Altánek na vrcholu již není původní, mnohokrát vyhořel zásahem blesku (naposledy v roce 2013) nebo nedbalostí turistů. V roce 2018 uhnily na vyhlídce dřevěné kotevní trámy a altánek musel být stržen. Turistům se zpřístupnil až na jaře 2021. Na vyhlídku se dostanete z Jetřichovic po červené značce. Turisté ale musí počítat s opravdu strmým výšlapem (hodina nahoru, půl hodina dolů). Tento skvost v Jetřichovických skalách opravdu stojí za návštěvu.

Pravčická brána, Hřensko

Vzdálenost od penzionu: 26 km

Tento symbol neboli perla Národního parku České Švýcarsko se nachází nedaleko obce Hřensko. Právě z Hřenska a z Mezní Louky je možné se na Pravčickou bránu vydat po turistických značkách. V okolí se nachází nejedno odstavné parkoviště. Pravčická brána je svými rozměry (výškou otvoru 16 m, rozpětím oblouku u dna 26,5 m a šířkou mostu 8 m) největším přírodním skalním mostem v Evropě. Od roku 1980 není možné vstoupit přímo na skalní most. Zrychlená eroze zapříčiněná člověkem zúžila most až o jeden metr. I když přímo na most není možné se dostat, v okolí brány se nachází další tři vyhlídky. Tato národní přírodní památka je v provozu od dubna do října, denně od 10:00 do 18:00. Od listopadu do března je otevřena pouze o víkendech do 16:00. Dospělí mají vstup za 75 Kč, děti od 6 do 14 let, studenti nebo důchodci za 25 Kč. Další informace můžete najít na webu – pbrana.cz.

Edmundova a Divoká soutěska

Vzdálenost od penzionu: 31 km

Lorem ipsum …

Kyjovský hrádek

Vzdálenost od penzionu: 2,7 km

Hrad, o kterém se nedochovaly téměř žádné písemné zprávy je asi 40 metrů vysoký. Přístup k tomuto skalnímu ostrohu je dán množstvím vytesaných schůdků ve skalách, jenž vedou až na vyhlídku, která původně sloužila jako strážní věž. Ke Kyjovskému hrádku se nejlépe dostanete po žluté značce z Krásné Lípy.

Edmundova a Divoká soutěska

Vzdálenost od penzionu: 31 km

Lorem ipsum …